DS Hvězdy českého hokeje 97/98

Autor: *Petr* <petr@elhcards.cz>, Téma: Karty DS, Vydáno dne: 27. 05. 2005

V roce 1997 se vůbec poprvé objevily karty z české extraligy od více než jednoho vydavatele. Kromě už tradičních APS karet se představila se svými premiérovými kartami společnost Corfix pod značkou DS s podtituem Hvězdy českého hokeje 97/98.

Společnost, která slavila úspěch s alby samolepek Český Hokej 1997 a 1998, se tak rozhodla připravit pro sběratele i samotné hokejové karty. Oproti APS je ovšem pojala o dost jiným způsobem. Zaprvé nevydala karty se všemi hokejisty, ale pouze s tehdejšími hvězdami extraligy. Vybrali tedy z každého týmu brankářskou jedničku a několik hráčů, jež považovali za jejich největší hvězdy.

Ladislav Lubina, HC Železárny Třinec Tomáš Klimt, HC Becherovka Karlovy Vary

Jaroslav Kudrna, HC IPB Pojišťovna Pardubice Martin Maškarinec, HC Bohemex Trade Opava

Kromě řadových karet byly vydány i první extraligové inserty pod označením All Star. Na nich pak byly ty opravdu největší hvězdy, jaké česká extraliga mohla v sezóně 1997/98 nabídnout. Tyto zlaté karty se byly vkládany do balíčků v poměru 1:4.

Milan Hnilička, HC Sparta Praha Roman Meluzín, AC ZPS Zlín

Nejvzácnější kartou celé série pak je Zlatá super karta Staropramen extraligy na níž je Roman Čechmánek. Vložena byla v poměru 1:48.

Roman Čechmánek, HC Petra Vsetín

Závěrem je třeba uvést, že ačkoliv se jednalo o inserty, nebyly tyto karty číslovány ve samostatných řadách a jejich číslování je ve stejné jedné řadě se základními kartami.