DS Czech hockey stars 2002

Autor: *Petr* <petr@elhcards.cz>, Téma: Karty DS, Vydáno dne: 27. 05. 2005

V pořadí již pátý ročník hokejových karet pod značkou DS přináší tentokráte podstatně změněný koncept obsahu celé série. Zatímco předchozí ročníky stály obsahově z většiny na hráčích české extraligy, tentokráte jich tu najdeme jako šafránu.

U těchto karet se jednoznačně odráží blížící se olympiáda v roce 2002. Právě z toho důvodu jsou na kartách více méně pouze potencionální hráči reprezentace a čeští hráči z NHL v barvách Jágr Teamu. Počet karet se snížil na rovnou stovku.

Hokejové karty DS 2002 Czech hockey Stars

Základní set čítá 61 karet a je rozdělen na tři části. Všechny tyto karty mají stejný grafický styl a liší se jen barevným schématem dle jednotlivých týmů. Prvním je 25 karet hráčů českého národního týmu.

Kamil Brabenec Jaroslav Bednář

Následuje 24 karet hráčů startujících v Jágr teamu.

Josef Beránek Robert Reichel

Třetí část pak obstarají hráči z extraligových klubů. Karty jsou označeny popiskem Stars a liší se barevným provedením, které je laděno do týmových barev jednotlivých klubů, za které tito hráči hráli. Těchto karet je celkem 12.

Dušan Salfický Karel Pilař

Následují insertní sady. Nejčastěji byly vkládány ve shodném poměru 1:2 karty československých legend (12 karet) a karet Ice Heroes (10 karet). Karty Legends pokračují ve stejném grafickém duchu jako základní karty.

Jan Havel Jiří Lála

U karet Ice Heroes už jednotný styl se základními kartami nenajdeme. Najdeme na nich jen hráče Jágr teamu, kteří jsou umístěny na stejném jednotném pozadí.

Tomáš Vokoun Pavel Patera

V poměru 1:3 pak byly vkládány karty z insertní sady Best of the Best.

Dominik Hašek Martin Procházka

Dostalo se i na sadu s brankáři. Insertní sada 5 karet pod názvem Goalies byla vkládána v poměru 1:4. Oproti ostatním kartám jsou všechny orientovány "naležato".

Roman Málek

Nejvzácnější jsou pak 3 karty z insertní sady Top Gallery. Vkládány v poměru 1:10.

Jaromír Jágr