ELHCARDS - české hokejové karty
 
Vyhledávejte mezi extraligovými hokejovými kartami ...
Hokejová knihovna

Dynastie Holíků

21. 04. 2007 - Nedávno spatřila světlo světa nová kniha z pera Jaroslava Kirschnera pod názvem Dynastie Holíků. Jak již název napovídá je kniha věnována rodinné dynastii, která významně ovlivnila sportovní svět nejen u nás, ale i ve světě. Do Dynastie Holíků můžeme zařadit bratry Jaroslava a Jiřího Holíky, jejich syna Roberta a dceru Andreu s manželem Františkem Musilem.

Jiří Holík je trojnásobným mistrem světa z let 1972, 1976 a 1977, získal též medaile na čtyřech olympiádách. Drží rekord v počtu účastí na mistrovství světa spolu se Švédem Tumba Johanssonem.

Jaroslav Holík vybojoval titul z mistrovství světa z roce 1972, patřil k nejlepším hokejistům šedesátých a sedmdesátých let. V roce 1969 si na mistrovství světa přelepil v zápase proti Sovětskému svazu rudou hvězdu na dresu černou páskou a i díky jeho vynikajícímu výkonu Čechoslováci tehdy Sovětský svaz porazili. Navíc jako trenér dvakrát po sobě přivedl k titulu světových šampiónů českou reprezentaci do 20 let, což se do té doby nikomu nepodařilo. Nyní působí jako komentátor Deníku Sport.

Robert Holík vybojoval dvakrát Stanleyův pohár s New Jersey Devils v letech 1996 a 2000. Vydělává devět miliónů dolarů ročně.

Andrea Holíková vyhrála v roce 1985 juniorskou soutěž ve Wimbledonu. Ve stejném roce vyhrála s československým týmem nejpopulárnější týmovou soutěž Fed Cup.

František Musil vybojoval titul mistrů světa v roce 1985, v loňské sezóně působil jako asistent trenéra národního týmu a z Rigy si přivezl bronzovou medaili. Odehrál 14 let v NHL a proslul jako obrovský srdcař.

Zdroj: www.marken.cz

Související články:
Zápasy Jardy Pouzara - Nikdy se nevzdat (06.09.2007)
Čekání na zlato (10.10.2006)
Vyšla Ročenka 2005-06 (27.11.2005)
| Autor: Randys | Komentářů: 0 | Doporučit | Vytisknout | 1455 přečtení |


ELHCARDS.cz Úvod :: Přehled ELH karet :: Hokej mag@zín :: Webdesign by PENAweb

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Ze zákona se vydávání EET účtenek nevztahuje na platby na účet a na dobírku s platbou na účet.
Copyright © ELHCARDS 2004-2024. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.