DS Hvězdy českého hokeje 98-99. Přestože tradiční vydavatel karet společnost APS už sadu v tomto roce nevydal, i tak se sběratelé mohli radovat, protože svou premiéru si odbyla i vůbec první série karet pod hlavičkou OFS. ">
ELHCARDS - české hokejové karty
 
Vyhledávejte mezi extraligovými hokejovými kartami ...

OFS 1998/99

26. 05. 2005 - Ročník 1998-99 přinesl podruhé za sebou hned dvě série hokejových karet od dvou výrobců. Podobně jako v sezóně předešlé se na českém trhu objevila série karet DS Hvězdy českého hokeje 98-99. Přestože tradiční vydavatel karet společnost APS už sadu v tomto roce nevydal, i tak se sběratelé mohli radovat, protože svou premiéru si odbyla i vůbec první série karet pod hlavičkou OFS.

Tyto hokejové karty vyšly ve dvou sériích, které se od sebe odlišily nejen obsahem, ale i úpravou balíčků, do nichž byly karty baleny. První sérii poznáte podle modré brankářské masky, zatímco druhá série měla masku zelenou. Lišily se samozřejmě i popisy obsahu sérií na zadní straně obalu.

OFS 98/99

Základní set obsahuje trenéry, brankáře a hráče všech extraligových klubů. V první sérii se dostalo na 247 karet. Z toho 224 karet je věnováno české extralize.

Zdeněk Orct Josef Augusta

V číslování pokračuje 25 karet věnovaných Olympijským vítězům 1998 z Nagana.

Jaromír Jágr Martin Straka

Ve druhé sérii už nalezneme karet dokonce 256. Opět navazují číselně nejprve karty s doplněním nevydaných účastníků z jednotlivých extraligových klubů.

Miloš Holaň Michal Sivek

Následují karty hráčů širšího výběru národního mužstva označené Reprezentace ČR, a to opět včetně trenérů.

Vladimír Vůjtek Ivan Hlinka

Základní číselnou řadu pak uzavírají karty hráčů startujících ve výběrech týmů Západu a Východu v té době již zaběhlém Utkání hvězd české extraligy.

Milan Hnilička Jiří Veber

Druhá série také přinesla i 20 karet inzertní sady Legendy, která podobně jako předchozí karty APS přinesla československé hokejové legendy.

Jiří Šejba Jiří Králík

Samotnou kapitolou jsou pak tzv. prémiové karty. Ty jsme mohli nalézt jak v první, tak ve druhé sérii. Řada Insert přinesla v každé sérii po 10 kartách a dohromady tak obsahuje 20 karet, na nichž najdeme opět naše zlaté reprezentanty z Nagana.

Martin Ručinský Petr Svoboda

Každá série také obsahuje po 4 nečíslovaných seznamech karet tzv. checklisty. Karty byly vydány při svém prvním vydání v nákladu 2.000 kusů a prémiové a speciální karty vyšly v nákladu 400 kusů. V jaké nákladu byly vydány karty legend není známo. Podobně nejsou ani uvedené poměry vkládání těchto karet do jednotlivých balíčků.

Vydavatel po letech dokonce vydal nové vydání těchto karet, čímž se však poněkud znehodnocuje hodnota původního vydání.

S těmito kartami se můžeme setkat i v ročníku OFS Classic 2018-19, kde jsou vkládány jako inzertní karty s pamětním razítkem k výročí 15 let od jejich vydání.

Související články:
OFS 2001/02 (26.05.2005)
OFS 2000/01 (26.05.2005)
OFS 1999/00 (26.05.2005)

Jakou známku byste dali těmto kartám Vy? Známkujte jako ve škole ...

[Akt. známka: 3,52 / Počet hlasů: 136] 1 2 3 4 5
| Autor: *Petr* | Komentářů: 0 | Doporučit | Vytisknout | 3869 přečtení |


ELHCARDS.cz Úvod :: Přehled ELH karet :: Hokej mag@zín :: Webdesign by PENAweb

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Ze zákona se vydávání EET účtenek nevztahuje na platby na účet a na dobírku s platbou na účet.
Copyright © ELHCARDS 2004-2024. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.