ELHCARDS - české hokejové karty
 
Vyhledávejte mezi extraligovými hokejovými kartami ...
Hokej mag@zín

OFS 2004/05: Jágr a spol.

27. 05. 2005 - Ostravská firma míní, že o unikátní karty s hráči zámořské NHL bude zájem i ve světě. Raritou se pro sběratele hokejových karet stanou možná ty, které letos vydává ostravská firma OFS Cards. Na českých hokejových kartách se totiž objeví kromě tradičních domácích aktuálních extraligových hráčů také výkvět českého hokeje, který kvůli stávce v kanadsko - americké NHL houfně zasedl na střídačky nejlepších českých a moravských hokejových týmů. Sběratelské karty s hráči hokejových týmů začala ostravská firma vydávat před šesti lety lety, kdy poprvé získala celostátní licenci na jejich vydávání. "Ale letos můžeme výjimečně vydat na kartách spolu s hvězdami současného českého hokeje i úřadující legendy či hvězdy kanadsko - americké NHL jako Jaromíra Jágra, Patrika Eliáše, Milana Hejduka, Martina Straku, Radka Bonka, Davida Výborného a další z těch, kteří kvůli stávce hrají v českých týmech," řekl Zbyněk Vrkoč, který navrhuje podobu karet pro vydavatelskou firmu.

Tradice vydávání karet sportovců začala v USA. Karty sbírají nejen děti a náctiletí obdivovatelé hokejových hvězd, ale často i důstojní otcové rodin. "Znám i starší pány, kteří do sbírání atraktivních karet dávají nemalé peníze. O české hokejové karty je zájem i v zahraničí, neboť mnozí čeští hráči se stávají hvězdami americké NHL. Proto není výjimkou, že o české hokejové karty nám píší i sběratelé z Japonska či Austrálie," říká Zbyněk Vrkoč. Dodává, že například loni měli američtí sběratelé velký zájem o českou kartu Martina Havláta, který odehrál na počátku sezony za Spartu Praha čtyři zápasy, když čekal na obnovení smlouvy s kanadským klubem Ottawa Senators.

Dodává, že sbírání hokejových karet je srovnatelné se sbíráním známek. "Existují burzy sběratelů karet v Praze, Brně a Ostravě. Každý měsíc se tam scházejí fanoušci hokeje a vyměňují si nebo nakupují karty. Některé karty pak mohou dosáhnout docela slušné hodnoty. Například v Americe se za karty některých hokejových hvězd z padesátých let platí i několika tisíci dolary," říká Zbyněk Vrkoč, který navrhuje podobu karet.

Karty zobrazují hráče na ledě v dresu a na zadní straně karet je statistika jeho všech dosavadních ligových gólů a zápasů, které ten či onen hráč venku i doma odehrál. Vydavatelé karet předpokládají, že sběratelé budou mít velký zájem o kartu Jaromíra Jágra, který donedávna navlékal v letošní sezoně dres kladenského týmu. Proto vydali i jeho bonusové karty, aby zvýšili šanci, že tento idol hokejových fanoušků bude v některém z vydávaných balíčků. Princip sbírání hokejových karet je v tom, že v balíčcích jsou náhodně hráči různých týmů a majitel je pak doplňuje či vyměňuje s jinými sběrateli.

UNIKÁTNÍ KARTY. Jeden ze zaměstnanců firmy má v ruce české sběratelské hokejové karty, na nichž se kromě českých hráčů objevila letos kvůli stávce řada českých hvězd zámořské NHL.

Zdroj: http://www.headlines.cz

Související články:
OFS 2004/05 Update II (07.06.2005)
OFS 2004/05 Update I (29.05.2005)
OFS plus 2004/05 (26.05.2005)
Preview OFS plus 2004/05 (28.12.2004)
| Autor: *Petr* | Komentářů: 0 | Doporučit | Vytisknout | 1553 přečtení |


ELHCARDS.cz Úvod :: Přehled ELH karet :: Hokej mag@zín :: Webdesign by PENAweb

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Ze zákona se vydávání EET účtenek nevztahuje na platby na účet a na dobírku s platbou na účet.
Copyright © ELHCARDS 2004-2024. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.