ELHCARDS - české hokejové karty
 
Vyhledávejte mezi extraligovými hokejovými kartami ...
Hokej mag@zín

Pozvánka na výstavu Století českého hokeje

13. 12. 2008 - Výstava 100 let českého hokeje představí nejen historii úspěšného sportovního odvětví, ale ukáže hokej jako fenomén, který zasahuje do života většiny obyvatel naší země. Dokumentován je zde vývoj výzbroje a výstroje, trofeje připomínají okamžiky velkých úspěchů. Na výstavních panelech uvidíte také fotografie a archivní materiály (plakáty, vstupenky apod.).

Výstava je členěna chronologicky i tématicky. Jednotlivé části výstavy jsou zaměřeny na domácí soutěž, mezinárodní vystoupení (reprezentaci) a fenomén hokeje.

100 LET HOKEJE U NÁS
Český svaz hokejový byl založen v prosinci 1908, téhož roku stáli Češi u založení mezinárodní hokejové federace. První domácí mistrovství se hrálo v únoru 1909 za účasti čtyř družstev. V roce 1911 už čeští reprezentanti zdvíhali v Berlíně nad hlavu svůj první pohár mistrů Evropy.

Ze skromných začátků vyrostl ojedinělý sportovní a společenský fenomén. Hra se rychle šířila, meziválečné Československo zaznamenávalo trvalý nárůst hráčů i klubů. Úspěchy sbírala reprezentace, na domácí scéně zářil klub LTC Praha, jeden z nejlepších evropských týmů meziválečných let. Vystavěn byl stadion na pražské Štvanici, který se během let stal legendou.

Poválečné úspěchy na mistrovství světa a olympijských hrách znamenaly další oživení českého hokeje. Největším rivalem se během socialistické éry stal Sovětský svaz. Památných vítězství dosáhli naši hráči na olympijských hrách 1968 a především na mistrovství světa 1969, kdy po vítězství 4:3 oslavující dav v Praze zdemoloval výlohu Aeroflotu na Václavském náměstí.

Doba socialismu však neznamenala pro hokej jen rozkvět. Dvanáct reprezentantů bylo v říjnu 1950 odsouzeno ve vykonstruovaném procesu. Skončili ve vězení, v pracovních táborech, mnohým byl konfiskován majetek. Pro mnoho z nich skončil hokejový život.

Nová etapa českého hokeje začala rokem 1993, kdy došlo k rozdělení Československa. Samostatná česká reprezentace brzy navázala na úspěchy československého týmu. Zlato z Vídně 1996 a z olympijského turnaje století v Naganu 1998 odstartovaly novou éru.

Česká republika se pevně usadila mezi světovými hokejovými velmocemi. Čeští hráči nastupují v nejlepších ligových týmech světa, domácí soutěže vychovávají nové talenty, v mnoha městech vyrostly moderní hokejové arény, hokej oslovuje celý český národ.

PARTNEŘI VÝSTAVY
SYNOTtip, Český svaz ledního hokeje, VH sound Production

Zdroj: www.nm.cz

| Autor: Randys | Komentářů: 0 | Doporučit | Vytisknout | 883 přečtení |


ELHCARDS.cz Úvod :: Přehled ELH karet :: Hokej mag@zín :: Webdesign by PENAweb

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Ze zákona se vydávání EET účtenek nevztahuje na platby na účet a na dobírku s platbou na účet.
Copyright © ELHCARDS 2004-2024. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.